INEA wprowadziła do swej usługi najszybsze łącze internetowe na świecie dla klientów indywidualnych. Symetryczny światłowód o prędkości przesyłu danych do 10 Gb/s od teraz oferowany jest dla osób z Poznania. W ten sposób nasz kraj dostał się do grona zaledwie paru terenów na świecie zapewniających tak szybki dostęp do internetu dla klientów prywatnych.

Z propozycji łącza 10 Gb/s od dziś skorzystać może ok. 30.000 rodzin w Poznaniu. Przed końcem tego roku INEA ma w planach udostępnić taką możliwość w na terenie całego miasta, za to w przyszłości oferować ją na całej własnej sieci światłowodowej również w innych regionach. Symetryczne łącze wykorzystujące technologię Fiber-To-The-Home (FTTH) o szybkości transferu danych aż do 10 Gb/s gwarantowane jest w cenie 399 zł. W innych państwach z niesłychanie szybkiego Internetu mogą korzystać tylko mieszkańcy Szwajcarii a także pojedynczych miast w USA, Japonii, Korei Południowej oraz Singapurze.

Oferta łącza 10 Gb/s jest skierowana do osób, jakie wykonując swoje hobby lub wyzwania związane z pracą, potrzebują zarówno pobierać, jak i przesyłać dane z niedostępną dotychczas w naszym kraju prędkością. Symetryczność łącza powoduje, iż przesył tych danych w obie strony wykonywany jest z taką samą prędkością. Tak szybki Internet docenią również miłośnicy gier. Najnowsze produkcje mogą zajmować dziesiątki gigabajtów miejsca w pamięci, dlatego zazwyczaj na obecnie oferowanych łączach ich ściąganie potrafi zajmować tak długo, aby dało się to odczuć. Posiadając transfer 10 Gb/s owy czas oczekiwania ulegnie poważnemu zmniejszeniu. Dla przykładu najbardziej oczekiwana gra aktualnego roku Red Dead Redemption II mająca zajmować mniej więcej 100 GB powierzchni dyskowej, na usłudze INEA może zostać pobrana w niecałe 2 minuty.