Nowoczesna „apka” CDA dedykowana pod iOS przeznaczona jest tak dla posiadaczy usługi Premium, jak również takich nieposiadających tego pakietu. Jednak wyłącznie osoby subskrybujące CDA Premium mają dostęp do całej biblioteki video oraz mogą je pobierać na własne telefony. Baza z filmami w ramach CDA Premium przekracza już 5 300 pozycji.

W ciągu pierwszych 2-óch od pojawienia się apki w sklepie Apple liczba pobrań przekroczyła kilkadziesiąt tysięcy. Mniej więcej w tym samym czasie specjalna apka CDA została wrzucona także na odbiorniki mające Android TV. Jest to kolejna platforma na której będzie można korzystać z CDA. Aby przypomnieć, apka CDA do zdobycia jest też dla posiadaczy smartfonów a także tabletów funkcjonujących na Androidzie oraz właścicieli Chromecastów.

Aplikacja mobilna CDA pod telefony i tablety (dla dwóch platform, a więc dla iOS a także Android) umożliwia przeglądanie zarówno filmików generowanych przez użytkowników (funkcjonuje podobnie jak portal YouTube), jak również produkcji filmowych z biblioteki CDA Premium (wyłącznie dla abonentów konta premium). Aplikacja pozwala na zapis poprzednio oglądanych filmów, kompleksowe układanie a także filtrowanie, natomiast w przypadku właścicieli płatnej usługi również na oglądanie wybranych pozycji w trybie offline.