Jeszcze w obecnym roku, otworzymy w Polsce następny inkubator – oświadczył Daniel Ahn, Senior Vice President, R&D Software Security Samsunga w trakcie spotkania Cybersec w Krakowie. Ważnym obszarem zainteresowań kolejnej, zlokalizowanej w Lublinie, placówki ma być cyberbezpieczeństwo.

W wykorzystaniem zlokalizowanego w Lublinie Inkubatora powstawać będą projekty dedykowane cyberbezpieczeństwu. Pośród nich znajdą się urządzenia a także rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo systemom inteligentnym, zapewniające zbieranie informacji a także ich późniejsze przetwarzanie oraz komunikowanie się.

Projekty,Pomysły, które zakwalifikują się do wsparcia będą miały nieustanne wsparcie tak menedżerów, jak i konstruktorów firmy Samsung, między innymi pracowników zlokalizowanego w Warszawie instytutu R&D firmy. Najdoskonalsze z projektów będą mogły również dostać zastrzyk gotówki. Prócz wsparcia najmłodszych biznesmenów, nowy Inkubator Samsung zaoferuje także bogaty program kierowany do obywateli Lublina, który obejmuje kursy, zajęcia warsztatowe z zakresu kodowania albo hackatony.

Lublin, jest drugim miastem, drugie miasto, w którym powstanie Samsung Inkubator. Poprzednia tego rodzaju inicjatywa od nieco ponad roku funkcjonuje już na terenie Rzeszowa oraz koncentruje się na obszarze Internetu Rzeczy (IoT) oraz Machine Learning. Grupa start-upów objętych opieką to do tej pory 12 projektów, chociażby projekt innowacyjnych luster WiseGlass, czy JiTiV – system smart home, jaki wspomaga użytkowników w efektywnym użytkowaniu prądu.